• Kategorie
  • Szukaj
  • Puzzle dla dzieci - 2, 3 i 4 latka ?

Chyba każda mała pociecha wie lub przynajmniej kojarzy, czym są puzzle. Wersji puzzli dla najmłodszych jest od groma! Mamy wiele kategorii układanek, które dzielą się na te bardziej i mniej skomplikowane. Wykonane mogą być również z różnych materiałów, dzięki czemu każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Układanie kolejnych części puzzli dla najmłodszych to niezwykła przygoda, a przy tym jedno z najbardziej efektywnych sposobów na rozwijanie umysłu.

Dzieci układając kolejne części układanki, budują podstawy własnych umiejętności – takich jak logiczne myślenie czy posiadanie matematycznego umysłu. Maluch również przez to uczy się cierpliwości oraz koncentracji, która w późniejszym etapie życia może bardzo się przydać. Po zabawie z tymi łamigłówkami będą mogły się cieszyć dobrze rozwiniętym zmysłem spostrzegawczości, a także rozbudowaną kreatywnością.

Puzzle dla dzieci - łatwe i trudne warianty

Dla najmłodszych pociech mamy układanki podłogowe czy drewniane, dzięki którym będą uczyć się rozpoznawać różnorakie kształty, litery i obrazy. W tym wieku budzi się już zainteresowanie kolorami i fakturą materiałów. Oczywiście dla maluszków należy wybierać takie wersje produktu, które będą proste w użyciu i nie zawierają wielu dużych elementów. Najlepiej wybrać układanki zawierające od 15 do 60 części.

Zabawki powstają w różnych wariantach, są to, np. piankowe czy dwustronne. Puzzle edukacyjne to przykład, który może zwracać uwagę zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Ta kategoria w przyjazny sposób łączy zabawę z nauką oraz pobudza wyobraźnię i ciekawość świata. Uwagę małego szkraba może również przyciągnąć postać, która znajduje się na obrazku. Wybierz ulubionych bohaterów z bajek czy kreskówek. Mamy również układanki podłogowe, klockowe i drewniane. Wszystkie zestawy zostały stworzone przez uznane marki, które cieszą się dużym powodzeniem. Trefl, Ravensburger, Alexander, Castor, Clementoni i Lisciani od lat zapewniają jakość i zabawę.

Puzzle dla dzieci - duże elementy

Opinie pokazują również, że dzieci w wieku szkolnym, jak i nastolatkowie lubią puzzle tradycyjne, które są już bardziej skomplikowane i składają się nawet z 1000 elementów. Zmuszają one do koncentracji, wysiłku intelektualnego oraz cierpliwości, ale przy tym gwarantują dobrą zabawę i końcową satysfakcję. Dzięki nim dzieci mogą zwiedzać świat, tworząc obraz słynnej, zagranicznej architektury czy krajobrazu. Im więcej skomplikowanych elementów, tym większe wyzwanie. Ich cena nie jest wygórowana, a Twoja pociecha będzie zadowolona i spędzi godziny zabawy przy swoich ulubionych łamigłówkach i układankach! Najlepiej współpracować ze swoim synem lub córką, aby pogłębiać z nimi więź i pomagać dziecku w rozwoju. Wspólna zabawa może być też rodzajem konkurencji, wszystkie maluchy lubią mierzyć się z rodzicami. Gwarantujemy, że na naszej stronie znajdzie się coś dla każdego szkraba!