• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki kreatywne

Nic tak nie wpływa na dziecięcą wyobraźnię jak zabawki rozwijające kreatywność. Warto na nie postawić i zadbać, by maluchy miały do nich dostęp. Są niezwykle ważne i to co najmniej z kilku powodów. Jeśli jesteś rodzicem, powinieneś je znać. Znajdziesz je w naszym sklepie.

Żegnaj nudo, witaj kreatywna zabawo

Dzieci uwielbiają doświadczać nowych rzeczy, bo jest to dla nich interesujące. Z tą ciekawością świata już się rodzą, więc warto za nimi podążać. Pierwsza zasada, którą powinieneś wcielić w życie – nie ograniczaj własnego dziecka w poznawaniu i doświadczaniu. Obserwuj, kieruj, bądź towarzyszem. Pamiętaj, że Twoje dziecko w ten sposób uczy się dosłownie wszystkiego. Zaczyna oczywiście od własnego pokoju, domu, podwórka, a później przenosi to na coraz nowszy grunt, który poznaje. Zabawki kreatywne, które mamy w swoim asortymencie pozwalają właśnie uczyć się poprzez zabawę, ale również eksperymentować, poznawać nowe rzeczy. Ciekawe zajęcie Twojej pociechy sprawi, że wszyscy w domu będą zadowoleni. Ty jako rodzic będziesz zachwycony, widząc swoje dziecko maksymalnie skupione i zaangażowane w to, co robi. Chwila wytchnienia po ciężkim dniu na pewno się przyda i to z pożytkiem dla wszystkich!

Przejrzyj naszą ofertę i wybierz odpowiednią zabawkę dla dziecka

Pamiętaj, by wybrać przedmiot dostosowany do wieku malucha i jego możliwości poznawczych. Zabawki kreatywne dla rocznego dziecka pozwalają na pierwsze ćwiczenia w zakresie motoryki małej, tak istotnej dla prawidłowego rozwoju. Pomocne będą, np. drewniane klocki, z których można układać budowle o dowolnych kształtach i wielkości. Popularne są ostatnio również tablice manipulacyjne, które uczą i bawią jednocześnie, przy okazji stymulując rozwój wielu zmysłów poprzez dotykanie przedmiotów o różnych fakturach.

Mamy również zabawki kreatywne dla 3 latka, które różnią się od tych dla starszaków. Świetnie sprawdzą się w tym wieku wszelkie gry ułatwiające odtwarzanie ról społecznych. Na tym etapie dzieci chętnie naśladują dorosłych i wcielają się m.in. w sklepikarzy, kucharzy, malarzy czy piosenkarzy. Lubią też odtwarzać role i postacie znane im z książek czy bajek. Zainwestuj w kilka strojów do przebrania. Dziecko będzie mogło maksymalnie zaangażować się w odgrywane przez siebie role. Dobra zabawa gwarantowana!

Zabawki kreatywne dla 6 latka są już bardziej wyszukane. Do wyboru są m.in. klocki zawierające bardzo małe elementy, układanki wymagające logicznego myślenia, ale również piasek kinetycznych i wszelkiego rodzaju modeliny, które zawierają ciekawe akcesoria. Niezwykle ciekawie prezentują się również zabawki kreatywne dla 8 latka. Warto dostosować je do zainteresowań dziecka, tak by jeszcze bardziej mogło pogłębić swoją pasję. Dziewczynki w tym wieku mogą interesować się własnoręcznym tworzeniem biżuterii. To bardzo ciekawe zajęcie, które uczy przy okazji cierpliwości. Chłopcy z kolei polubią doświadczenia chemiczne dostosowane do ich możliwości poznawczych.

Duży wybór zabawek czeka na Ciebie w naszym sklepie

Znajdziesz tutaj wiele kreatywnych zabawek i co ważne – dla dzieci w różnym wieku. Na pewno wyszperasz coś, czego jeszcze nie mają, a co je zaciekawi! Pamiętaj, w każdym maluchu drzemie odkrywca. Wystarczy tylko go rozbudzić. My Ci w tym pomożemy! Wybór zabawek nie jest czymś skomplikowanym. Musisz przede wszystkim podążać za dzieckiem i realizować jego potrzeby. Narzucanie konkretnych zabaw nie doprowadzi do niczego dobrego. Zostaw swobodną rękę swojemu synowi lub córce i pozwól im pokazać, czym chcą się bawić. Opinie dotyczące poszczególnych zabawek są istotne, mogą pomóc w podjęciu decyzji. Najważniejsze jest to, czy Twoje dziecko ich akurat potrzebuje. Zastanów się, w jaki sposób wpłyną na rozwój jego pasji i wyobraźni. To klucz do sukcesu. Cena również nie jest wyznacznikiem tego, co warto nabyć. Może odzwierciedlać jednak jakość wykonania poszczególnych zabawek. W naszym sklepie czekają na Ciebie przepiękne zabawki kreatywne wykonane z trwałych materiałów i niezwykle solidnie!