• Portal Games Gra Potwory w Nowym Jorku

Symbol: WGPTLP0UH007423
Wiek Od 10 lat
138.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-3 dni robocze
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
InPOST kurier 15
DPD 15
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Gra Potwory w Nowym Jorku

Potwory w Nowym Jorku to gra planszowa Richarda Garfielda, autora kultowych kolekcjonerskich serii Android: Netrunner oraz Magic: The Gathering. Potwory w Nowym Jorku są prawowitym następcą innej gry tego twórcy Potworów w Tokio. W przeciwieństwie do swojego poprzednika są jednak tytułem większym i działającym na nieco innych zasadach. Obok mechaniki walki o wzgórze gdzie będący w mieście gracz zdobywa największe korzyści, jednocześnie ponosząc największe straty pojawia się motyw poruszania na planszy. Nowy Jork składa się z pięciu dzielnic. Największe profity zapewnia podzielony na trzy poziomy Manhattan, jednak w pozostałych dzielnicach, takich jak Brooklyn czy Bronx, gracze również będą odnosić korzyści, niszcząc wieżowce, szpitale i fabryki. Muszą jednak uważać, by nie nadziać się na odwet ze strony armii USA! Potwory w Nowym Jorku to bardzo proste zasady i jednocześnie wiele możliwości rozgrywki. Każdy gracz wcieli się w inną maszkarę, wśród których znajdą się takie okazy jak Drakonis, Kong czy Captain Fish. Walcząc z innymi potworami, będziemy musieli strategicznie przerzucać i rozdysponowywać symbole znajdujące się na kościach, a jednocześnie umiejętnie wykorzystywać karty akcji specjalnych. Grę wygrywa potwór, który jako pierwszy zdobędzie 20 PZ lub zostanie sam na polu bitwy!

Tutaj Box News!
Dzień dobry, kochani! Ja się nazywam Morgan McDouble, a to jest poranny Box News dla Nowego Jorku. Dzisiaj rano na Manhattanie zauważono upiornego potwora! To chyba jakiś prehistoryczny T. Rex, ale jest o wieeele większy! W sumie to na Bronxie też dało się widzieć jakąś maszkarę. Dwudziestometrowa modliszka z piłą łańcuchową przechadza się po ulicach i właśnie posiekała na kawałki kolejną fabrykę. Czyżby miała nam za złe wycinanie lasów deszczowych? Ooo, w Brooklynie też można coś znaleźć! I w Queens też. I na Staten Island Właściwie to cały Nowy Jork płonie. Miłego dnia i smacznej kawusi!
    
Kości idą w ruch!
W czasie swojej tury każdy gracz rzuca sześcioma czarnymi kośćmi (przy użyciu specjalnych kart mogą do nich dojść także dwie zielone). Na kościach znajduje się sześć efektów: za każdy wyrzucony symbol Energii otrzymamy jedną kostkę energii, jeden symbol Ataku to jedno obrażenie dla naszych wrogów, a każde Leczenie zwróci nam jeden punkt życia. Symbole Niszczenia posłużą w burzeniu budynków, a symbole Sławy w zdobyciu punktów zwycięstwa. Z kolei symbole Auć to zemsta armii USA!

Potwór na Manhattanie
Plansza Nowego Jorku podzielona jest na pięć dzielnic, z których najważniejszą jest Manhattan. W czasie swojej tury gracz musi wejść do Manhattanu, chyba że ten jest już zajęty przez innego potwora. Znajdując się na Manhattanie, gracz zadaje obrażenia wszystkim potworom niebędącym na Manhattanie. Ale uwaga! Ta zasada działa też w drugą stronę. Rozpoczynając turę na Manhattanie, gracz otrzymuje dodatkowe PZ oraz kostki energii, a także awansuje do jego wyższych części, zdobywając jeszcze większe korzyści.
    
To będzie boleć!
Gracz decyduje czy opuścić Manhattan za każdym razem gdy otrzymuje obrażenia. Przenosząc się do innych dzielnic, może tam niszczyć budynki, wydając symbole Niszczenia. Każdy zniszczony budynek zapewnia korzyści PZ, punkty życia lub kości energii. Ale uwaga! Zniszczone budynki zamieniają się w jednostki armii USA piechotę, odrzutowce lub czołgi! Wojsko da się nam nieźle we znaki za każdym razem, kiedy na kościach wyrzucimy symbol Auć. Do jego pokonania przydatne okażą się karty specjalne, które kupimy za zdobyte kości energii.

Atuty:

  • Szybka, dynamiczna gra planszowa Richarda Garfielda (Android: Netrunner, Magic: The Gathering) i godny następca kultowych Potworów w Tokio;
  • 6 niesamowitych potworów, korzystających z potęgi 64 kart, a także dwie karty specjalne Supergwiazda i Statua Wolności;
  • Walka o władzę przenosi się do Nowego Jorku! Zdobywaj kolejne dzielnice, niszcz wszystko co się rusza i przygotuj się na zemstę armii USA!
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
imię, nazwisko i podpis Klienta
E-mail
Zadaj pytanie