• Cobi Klocki Klocki Historical Collection LCVP Higgins Boat

Symbol: WPCBKS0UF004849
239.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 1-3 dni robocze
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
InPOST kurier 15
DPD 15
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

LCVP Higgins Boat

Specjalnie z okazji zbliżającej się 80 rocznicy D-Day przygotowaliśmy dla Was oficjalny zestaw opatrzony specjalnym logotypem rocznicowym uroczystości, które odbędą się w 2024 roku! Zestaw podtrzyma w Waszych domach pamięć o tym niezwykle ważnym wydarzeniu, które miało ogromny wpływ na przebieg drugiej wojny światowej!

Model Łodzi Higginsa z klocków konstrukcyjnych COBI wiernie odzwierciedla swój historyczny pierwowzór, zachowując popularną skalę 1:35. Klockowa barka to zupełnie nowa konstrukcja zaprojektowana od początku. Model ma długość 36 cm. Posiada otwieraną rampę i szczegółowo odwzorowany pełny kadłub. W zestawie znajdują się ruchome elementy takie jak: dwa karabiny maszynowe z osłoną oraz mechanizm opuszczania i podnoszenia przedniej rampy oparty o system linek. Nie zapomnieliśmy o takich detalach jak ster, turbiny i otwierana klapa, pod którą znajduje się zarys silnika. W zestawie zastosowano trwałe nadruki! Aby okazale wyeksponować ten piękny model, zaprojektowaliśmy specjalną klockową podstawkę ekspozycyjną z tabliczką zawierającą nazwę łodzi. W komplecie znajdują się również dwie figurki przedstawiające amerykańskiego żołnierza piechoty oraz marynarza z załogi barki. Na barce powiewa dwustronnie zadrukowana duża flaga USA.

Specjalny rocznicowy zestaw D-Day przeznaczony jest dla entuzjastów historii, techniki wojskowej oraz modelarstwa klockowego! Buduj historię, klocek po klocku!

Landing Craft, Vehicle, Personnel (LCVP) lub łódź Higginsa (ang. Higgins Boat) to rodzaj barek desantowych używanych w trakcie II wojny światowej i w czasach późniejszych, do transportu i desantowania: zaopatrzenia, niewielkich pojazdów oraz żołnierzy. Były na masową skalę użyte m.in. w trakcie D-Day (6 czerwca 1944 roku) oraz w operacjach Torch w Afryce północnej, Husky, Shingle i Avalanche we Włoszech, a także w walkach na Pacyfiku w bitwie o: Guadalcanal, Wyspy Gilberta, na Filipinach, Iwo Jimie i Okinawie.

Barka została zaprojektowana przez Andrew Higginsa. Różni producenci wytworzyli ponad 20 000 sztuk tych jednostek. W większości konstrukcję budowano głównie z drewnianej sklejki, co sprawiało, że łódź była bardzo tania i prosta w budowie, wyjątkowo lekka, ale jednocześnie nie dawała żadnej ochrony przed ostrzałem. Dzięki płaskiemu dnu, specjalnej opuszczanej przedniej rampie oraz osłonie napędu, mogła dopływać do każdego, nawet bardzo płytkiego brzegu. Barka zabierała na pokład 36-osobowy pluton wojska. W przypadku transportu niewielkiego pojazdu takiego jak samochód terenowy mieściło się również około 12 żołnierzy bądź 3,6 tony ładunku. Barka desantowa osiągała prędkość do 12 węzłów (14 mph, 22 km/h). Łódź uzbrojona była w dwa karabiny maszynowe obsługiwane przez dwóch strzelców.

  • 715 wysokiej jakości elementów
  • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją
  • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci
  • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych
  • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury
  • Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach
  • Zestaw specjalny w związku z 80 rocznicą D-Day (6 czerwca 1944)
  • Aż 2 figurki żołnierzy amerykańskich
  • Podstawka ekspozycyjna
  • Tabliczka z nazwą
Wiek Od 0 lat
Wymiary 36 x 11.5 x 9.5 cm
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
imię, nazwisko i podpis Klienta
E-mail
Zadaj pytanie